101CAFFE, tartaletky, recept, káva, lesné ovocie

Kávové tartaletky

pondelok 18 júna 2018
Kávové tartaletkyIngrediencie 
Cesto: 
300 g múky 
100 g cukru
100 g olivového oleja 
1 vajce 
40 g žĺtkov
6 g kvasníc 
vanilín
soľ
kôra z polovice citróna

Krém: 
200 ml vody
300 ml kávy
2 vajcia
1 vaječný žĺtok
50 g cukru
40 g kukuričného škrobu
75 g čokolády 
Sneh: 
60 g vaječných bielkov
120 g cukru 

Postup: 
Košíčky:
Vložte vajíčka a vaječné žĺtky do vysokej, úzkej nádoby, pridajte olej a všetko zmiešajte ručným mixérom. 
Zmes vložte do misky, pridajte múku a cukor, potom citrónovú kôru a vanilku. Zmiešajte všetko dohromady, kým sa nevytvorí hladké cesto. Nechajte cesto v chladničke odstáť asi hodinu. 
Formičky na tartaletky vytrite maslom vysteľte cestom s použitím asi 3é-50 g cesta na jednu tartaletku. Dajte piecť do rúry na 180 °C na 10-12 minút. Upečené tartaletky nechajte vychladnúť. 

Krém: 
Pripravte kávu a nalámte čokoládu. V miske zmiešajte vajíčka, vaječné žĺtky, cukor a kukuričný škrob. 
Do väčšieho hrnca dajte vodu priveďte k varu. Potom pridajte zmes s vajíčkami do vody a varte približne 2 minúty pokým nezískate hustú hmotu. 
Pridajte predtým pripravenú kávu, odstavte z varu a pridajte nalámanú čokoládu. Miešajte metličkou alebo ručným mixérom až pokým sa čokoláda kompletne neroztopí. Nechajte vychladnúť. 

Sneh: 
Dajte 60 g vaječných bielkov a 120 g cukru do misky a miešajte, pokým nevznikne konzistentný sneh. Správny sneh by mal zostať bez pohnutia v miske aj vtedy, keď pretočíte misku smerom nadol. 

Keď krém vychladne zmiešajte približne 50 g snehu so 150 g krému. Miešajte, pokým nevznikne homogénna hmota. Do cukrárskeho vrecúška dajte krém, naplňte košíčky a ozdobte lesným ovocím a práškovým cukrom. 
 
Powered by Passepartout