101CAFFE, sladké, káva, recept

Čokoládová mousse torta

nedeľa 04 novembra 2018
mousse-cioccolatoAk máte radi intenzívne voňajúce dezerty, ktorý vás svojou arómou doslova objímu určite vyskúšajte recept na čokoládovú mousse tortu s príchuťou ženšenovej kávy.
 
Ingrediencie (korpus):
 
70 g múky
40 g horkého kakaa
1/2 čajovej lyžičky prášku do pečiva
1 štipku soli
90 g hnedého cukru
1 vajce
85 g plnotučného mlieka
1/2 čajovej lyžičky vanilkového extraktu
15 g rozpusteného masla
 
Ingrediencie (krém):
 
300 g tmavej čokolády
3 lyžice mlieka
15 g kávy s príchuťou ženšenu
40 g masla
2 vajcia
1 bielok
1 štipku soli
1 lyžica cukru
 
Postup:
 
Rúru si predhrejeme na 180 °C. Začneme s prípravou korpusu, v miske zmiešame múku, kakao, prášok do pečiva, štipku soli a cukru. Potom pridáme všetky tekuté prísady, ako sú vajcia, mlieko, vanilkový extrakt a na záver roztopené maslo. Vymiesime do hladka vylejeme cesto do formy s priemerom 20 cm, ktorú najskôr vyložíme papierom na pečenie. Korpus pečieme v predhriatej rúre asi 15 - 18 minút a necháme ho vychladnúť.
 
 
Pokiaľ sa nám korpus pečie pripravíme si čokoládovo ženšenovú penu.  Do hrnca pridáme 300 g horkej čokolády,  3 polievkové lyžičky teplého mlieka a kávu so ženšenom. Miešame až kým sa nám úplne čokoláda neroztopí. Krém odstavíme zo sporáka pridáme maslo, dva vaječné žĺtky, dobre premiešame a necháme ho vychladnúť.
 
V miske vymiešame 3 vaječné bielky so štipkou soli a lyžicou cukru. Akonáhle sa čokoládový krém ochladí, pridáme vyšľahané bielka. Zmes nalejeme na korpus a celú tortu necháme v chladničke aspoň tri hodiny odpočívať.
 
Powered by Passepartout