BLOG

KATEGÓRIA

12
16.02.2018
Zrnková káva, instantná káva či káva z kaviarní – všetky tieto formy kávy sú v poslednej dobe medzi obľúbencami kávy častokrát nahradené pomerne novou metódu prípravy ich dennej dávky kofeínu – kávovými kapsulami. O kávových kapsulách ste už určite počuli, ale dopočuli ste sa už aj o ich ekologickej alternatíve?

Ekológia sa týka aj kávy 
Téma ekológie je aj v oblasti kávového priemyslu čím ďalej tým viac skloňovaná, pretože kávové kapsuly sa stávajú veľmi obľúbenou formou prípravy kávy. Svojich prívržencov si získali najmä pohodlnosťou, praktickosťou a rýchlosťou. Okrem toho všetkého si vďaka kapsulovým kávovarom dokážete pripraviť nielen chutnú a kvalitnú kávu, ale vybrať si môžete zo širokej škály iných nápojov. Kávy s najrôznejšími príchuťami, jednodruhové kávy, čaje či cereálne a mnohé iné nápoje si vďaka tejto vymoženosti dokážete vychutnať v priebehu niekoľkých sekúnd. Ak chcete využívať všetky tieto výhody, ktoré kávové kapsuly ponúkajú, no zároveň ste ekologicky uvedomelý človek a chcete byť šetrný k životnému prostrediu, ekologické kapsuly by mali byť vašou jednoznačnou voľbou. 

Aký je rozdiel medzi ekologickými a klasickými kapsulami? 
Ekologické kávové kapsuly (tiež nazývané aj pody) predstavujú rovnako ako klasické kapsuly zabalenú kávovú či inú zmes na prípravu presne jednej dávky daného nápoja. Rozdiel je v tom, že pri ekologických podoch je zmes zabalená do filtračného papiera, ktorý je ľahko rozložiteľný a tým pádom sa znižuje množstvo odpadu produkovaného pri príprave kávy. Bežné kávové kapsuly sú zvyčajne vyrábané z čiastočne alebo úplne nerecyklovateľného plastu, ktorý končí na skládkach. 
Nie je to nič zložité

Byť ekologický nepredstavuje v dnešnej inovatívnej dobe žiadnu vedu a ak ste sa rozhodli, že aj vašu každodennú šálku kávy si chcete pripraviť priateľskejšie k životnému prostrediu, všetko čo k tomu budete potrebovať vám 101CAFFE' ponúka. Pozrite si našu ponuku ekologických podov či kávovarov na prípravu najrôznejších nápojov a chráňte naše životné prostredie o niečo viac. 
 
31.01.2018
Kávové kapsuly predstavujú v dnešnej dobe istý trend v príprave kávy. Čudujete sa, prečo je tomu tak? Nižšie sme spísali 5 benefitov, prečo sú kávové kapsuly tak obľúbené. Získajú si aj vašu priazeň?

1. Je to jednoduché
Na to, aby ste si vychutnali šálku kvalitnej a chutnej kávy v dnešnej dobe plnej rôznych technológií už nemusíte byť baristom a ani za nijakým nemusíte chodiť. Práve vďaka kávovým kapsulám si môžete v priebehu pár sekúnd pripraviť výbornú kávu v pohodlí domova kedykoľvek na ňu dostanete chuť. Naozaj je to také jednoduché!

2.  Kvalita za rozumnú cenu 
Ak patríte k milovníkom kávy, ktorí si ju radi doprajú každý jeden deň, tak kupovanie kávy v kaviarňach by vás mohlo vyjsť pekne draho. Ak však nechcete na kávu utrácať zbytočné peniaze a zároveň tiež nechcete prísť o vašu každodennú šálku potešenia, potom je kapsulový kávovar to pravé riešenie pre vás.

3. Praktickosť kávových kapsúl
Kávové kapsuly majú nezameniteľné čaro, ktoré spočíva v ich jedinečnej praktickosti. Kedykoľvek zatúžite po šálke kávy či inej hrejivej pochúťke nemusíte skoro ani pohnúť prstom a vaše želanie sa vám splní v priebehu niekoľkých sekúnd. Okrem rýchlosti a pohodlia vám kapsulový kávovar zabezpečí vždy čerstvo pripravenú kávu a svojím moderným dizajnom príjemne doplní interiér vašej kuchyne. 

4. Nenáročná starostlivosť o kávovar
Kapsulový kávovar je stelesnením praktickosti vo všetkých ohľadoch. Starostlivosť o takýto kávovar je rovnako jednoduchá ako príprava šálky kávy. Nemusíte si lámať hlavu so žiadnym zložitým čistením ani vlastniť kopu zbytočných čistiacich prostriedkov. Čistenie kávovaru je jednoduché.

5. Rôznorodosť ponuky kapsúl
Aj napriek tomu, že sa to stále volá kapsulový kávovar to už dávno nie je len o káve. Okrem kvalitnej kávy praženej v lokálnych talianskych pražiarňach si vďaka kapsulám do rôznych druhov kávovarov môžete vychutnať aj kávy s neobyčajnými príchuťami, bezkofeínové kávy, ovocné a bylinkové čaje či cereálne nápoje. Vďaka 101CAFFE' si váš kávovar obľúbia všetci členovia rodiny, pretože každý si v ňom nájde to svoje. Stačí si vybrať!
Tak čo, získa si vás rýchla, chutná a bezstarostná káva pripravená z kapsúl?
15.01.2018
Prinášame vám jednoduchý a rýchly recept, ktorý spája dve tradičné talianske pochúťky – tiramisu a panettone.

Ingrediencie:

- 500 g ricotty
- 300 g gréckeho jogurtu
- 400 g panettone
- 1 vanilkový struk
- 80 g práškového cukru
- Mletá škorica
- Káva
- 10 kávových zŕn obalených v čokoláde

Postup:

Nalejte zaliatu kávu do misky a zrieďte ju trochou studenej vody. Primiešajte mletú škoricu. Nakrájajte panettone na tenké plátky. Nakrájanými plátkami vysteľte dno sklenenej misy a polejte ich polovicou pripravenej kávovej zmesi.

V samostatnej miske zmiešajte ricottu s jogurtom, vanilkou a cukrom. Plátky panettone potrite polovicou pripraveného krému. Na rozotretý krém naukladajte ďalšiu vrstvu panettone, znovu polejte zvyškom kávovej zmesi a prikryte zvyšným krémom.

Vrch posypte kakaom a odložte do chladničky minimálne na 6 hodín. Podávajte ozdobené kávovými zrnkami obalenými v čokoláde.
22.12.2017
Máme pre vás dobrú správu – vaše Vianoce môžu byť ešte šťastnejšie a veselšie. Pripravili sme si pre vás jednoduchú a rýchlu súťaž, ktorá bude trvať od 24. decembra 2017 do 2. januára 2018. Ak poznáte správnu odpoveď na našu otázku, môžete vyhrať kredit na nákup v našom obchode. Na čo sa vás pýtame?

Súťažná otázka
Pre kávové kapsuly máme slabosť a zároveň sú našou silnou stránkou. Preto naša otázka znie:Ako dlho trvá príprava kávy z kávovej kapsuly?

A preto, že nám robí spoločnosť duch Vianoc, dáme vám malý tip – toto číslo veľmi ľahko nájdete aj na našom blogu.

Aké ceny môžete získať
Veríme, že to najcennejšie ste dostali od svojich blízkych, aj my sa však pokúsime vniesť radosť a pohodu do vašej rodiny. A jej dôležitou súčasťou je nepochybne aj lahodná káva či chutný čaj. Pre troch z vás sme pripravili tieto darčeky:

1. cena: Kredit na nákup v e-shope www.101caffe.sk v hodnote 25 €
2. cena: Kredit na nákup v e-shope www.101caffe.sk v hodnote 20 €
3. cena: Kredit na nákup v e-shope www.101caffe.sk v hodnote 15 €


Ako sa zapojiť do súťaže
Je to jednoduché a nezaberie vám to viac ako 1 minútu: stačí poslať správnu odpoveď na mailovú adresu sutaz@101caffe.sk a automaticky ste zaradení do súťaže.

Kedy zistíte, či sa šťastie usmialo na vás
Zo správnych odpovedí vyžrebujeme troch šťastlivcov, ktorí získajú kredity na nákup v našom e-shope už 2. januára 2018. Doprajte si trochu vzrušenia počas sviatkov a zapojte sa do súťaže. Usmeje sa šťastie práve na vás?
 
19.12.2017
Ste vášnivý kávičkár a kávovar vo vašej kuchyni nemôže chýbať? Tu je návod na to, ako sa o kávovary správne starať.

Nech ide o akýkoľvek kávovar, je potrebné ho pravidelne odvápňovať. Nejde o nič zložité a váš kávovar sa vám za to odvďačí dlhou životnosťou. Odvápniť kávovar je potrebné približne každé 3 mesiace. Používa sa na to odvápňovací prostriedok, ktorý môže byť tekutý, práškový alebo v tabletách. 

Každodenné čistenie kávovaru taktiež nie je na škodu a veľa času vám to nezaberie. Pri kávovaroch na kapsule stačí ak držiak na kapsule umyjete a odkvapávaciu mriežku utrite vlhou utierkou.

Pri pákových kávovaroch je proces každodennej starostlivosti o trošku zložitejší. Po každom použití je ideálne opláchnuť páku, vybrať a vyčistiť sitko. Handrou treba utrieť priestor kam zakladáte páku so sitkom. Dbajte na to, aby sitko bolo dostatočne priehľadné, inak cez neho nebude dostatočne prechádzať káva, čo ovplyvňuje výslednú chuť.
20.11.2017
Kávové kapsule sa v poslednej dobe tešia veľkej obľube. Nemožno sa tomu diviť, keďže prinášajú možnosť vychutnať si kvalitnú kávu aj v pohodlí domova. Stačí jedno stlačenie gombíka a 30 sekúnd času, a pred vami stojí vynikajúce kávové potešenie s lákavou vôňou.

Každá kapsula obsahuje presnú dávku (približne 8  g) mletej kávy. Kapsule sú zvyčajne vyrábané z plastu alebo hliníka a sú určené do kapsulových kávovarov. Každá značka kapsúl je kompatibilná len s určitým systémom kávovarov. 101CAFFE' vám ponúka širokú škálu svojich kvalitných regionálnych talianskych káv a alternatívnych nápojov pre Nespresso, Dolce Gusto, Tchibo či LavazzaBlue.


Okrem klasických kapsúl 101CAFFE' prináša aj ekologické pody, ktoré ponúkajú kávu porcovanú v ekologickom filtračnom papieri, a preto sú priateľské k nášmu životnému prostrediu. Vybrať si môžete zo širokej škály druhov káv a nechýbajú ani čaje či cereálne nápoje. A to všetko v ekologickej alternatíve. Tieto pody sú kompatibilné so špeciálnymi kávovarmi určenými na ekologické pody. 

Na 101CAFFE' si môžete vybrať až zo 66 druhov kapsulových nápojov pre Nespresso, 46 druhov kapsulových nápojov pre Nescafé Dolce Gusto, 5 druhov kapsulových nápojov pre Tchibo Cafissimo a 13 druhov kapsulových nápojov pre Lavazza Blue.
10.11.2017
Prinášame vám návod na to, ako si pripraviť osviežujúci čaj. Ručný mixér a čaj z lesného ovocia vám prinesú explóziu chutí, farieb a vitamínov. 

Ingrediencie: 
Za hrsť rôznych druhov lesného ovocia
2 banány
šťava z 1 limetky
10 listov mäty
3 čajové lyžičky trstinového cukru
1 šálka čaju

Postup:
Pripravte si ovocný čaj a nechajte ho vychladnúť. Všetky ingrediencie dajte do jednej nádoby spolu s polovicou pripraveného čaju a mixujte približne 2 minúty na maximálnej rýchlosti. Potom pridajte zvyšok pripraveného čaju a dobre premiešajte.
31.10.2017
Dopočuli ste sa, že ak chcete schudnúť, mali by ste skúsiť kávu? Niečo na tom rozhodne bude. Je samozrejmé, že ak chcete schudnúť, pitie kávy nebude to jediné, čo pre to budete musieť urobiť. Na druhej strane vám káva môže pri chudnutí poslúžiť ako veľký pomocník. Vďaka kofeínu, ktorý káva obsahuje, budete čulejší, váš metabolizmus bude rýchlejší a to už môže ovplyvniť aj váš výdaj energie. 

Pitím kávy sa však samozrejme nemyslí káva dochutená 2 lyžičkami cukru, mliekom či nebodaj smotanou. V takom prípade už káva nie je nápojom, ale skôr dezertom. Okrem klasickej praženej kávy môžete vyskúšať energiu dopĺňať aj zelenou kávou, ktorá sa môže piť teplá aj studená a má širokú škálu pozitívnych účinkov na zdravie. Ak náhodou nepatríte medzi fanúšikov kávovej chute, prísun energie vám zabezpečí aj pitie zeleného čaju.

Kvalitný lístkový čaj s karkadé, zeleným čajom, badiánom a feniklom si môžete teraz jednoducho pripraviť aj doma s pomocou vášho kávovaru na kapsule Nespresso. Vyskúšajte 12 kapsúl len za 4,70 €. 

CHCEM VYSKÚŠAŤ TEN ČAJ
19.10.2017
Zelená káva je v súčasnosti veľkým trendom a svojich obľúbencov si získala najmä vďaka jej blahodarným účinkom. Je táto káva považovaná za zázrak oprávnene? A ako sa zelená káva vlastne vyrába? Poďme sa na to pozrieť. 

Kávovník je ker alebo menší strom, ktorého plody bobuľovitého tvaru sa zbierajú a následne sušia určitú dobu, ktorá závisí od potreby. Môže ísť o dni, týždne, ale aj mesiace. Z precízne sušených bobúľ sa následne vyberajú semená s pozdĺžnou ryhou, ktoré každý dobre pozná ako kávové zrná. Tieto semená následne môžu prejsť procesom praženia a výsledkom je tradičná káva čiernej farby a neodolateľnej vône. Ak sa však tieto semená neupražia, hovoríme o zelenej káve. Práve to, že zelená káva neprechádza procesom praženia z nej robí hotový zázrak. Toto sú jej pozitívne účinky: 

1.        je bohatá na antioxidanty, 
2.        urýchľuje metabolizmus, 
3.        pomáha spaľovať tuky, 
4.        potláča chuť do jedla, 
5.        pomáha udržať normálu hladinu glukózy v krvi, 
6.        znižuje množstvo zlého cholesterolu v krvi, 
7.        pomáha zlepšovať cirkuláciu krvi, 
8.        slúži ako prírodný detox, 
9.        dodáva energiu.  

Ak máte chuť vyskúšať zelenú kávu, teraz si ju môžete objednať priamo z Talianska. Stačí pár kliknutí. Na výber máte klasickú zrnkovú zelenú kávu v 250 g balení len za 3,50 € alebo mletú zelenú kávu dostupnú aj v podoch.
09.10.2017
V tomto recepte nájdete návod na to, ako pripraviť tradičné americké palacinky obohatené o kávu...pravú neapolskú kávu! Pripravte si ich na raňajky a začnite deň takouto pochúťkou. 

Ingrediencie: 
150 g hladkej múky
štipka mletej škorice
štipka mletých klinčekov
1 balenie droždia
½ čajovej lyžičky soli
1 zrelý banán
1 vajíčko
150 ml plnotučného mlieka
1 lyžička trstinového cukru
1 káva
maslo alebo olej
vlašské orechy a javorový sirup na ozdobu

Postup: 
V miske zmiešajte múku, korenie, droždie a soľ. Vo vedľajšej mištičke rozdrvte banán vidličkou, pridajte vajce a dobre premiešajte. Potom pridajte mlieko. V káve rozpustite cukor a pridajte to k zmesi. So šľahačom zmiešajte obe pripravené zmesi do jednej a nechajte oddýchnuť aspoň pol hodinu v chladničke. Rozohrejte malú panvicu a jemne ju potrite olejom alebo maslom. Pripravenú palacinkovú zmes nalejte na rozohriatu panvicu a nechajte palacinku piecť na strednom ohni približne 3 - 4 minúty, kým nezačnú okraje hnednúť. Potom palacinku otočte a pečte ďalšie 2 minúty. Hotové palacinky naukladajte na seba, polejte javorovým sirupom a dozdobte vlašskými orechmi. 
12